Nacionalinio socialinės integracijos instituto paslaugų užsakymo sistemos tobulinimas
Projekto pavadinimas: „Nacionalinio socialinės integracijos instituto paslaugų užsakymo sistemos tobulinimas“
ES priemonė: NR. 13.1.1-LVPA-K-860 „E. KOMERCIJOS MODELIS COVID-19“
Projekto tikslas: padidinti pajamas, gaunamas iš parduodamų paslaugų, atnaujinant Senjoro paslaugų užsakymo sistemą ir sukuriant Socialinio taksi mobiliąją aplikaciją.
Trukmė: 12 mėn. (2022.02.09–2023.02.09)
Projekto biudžetas: 45 592,8 Eur.
Projekto rezultatai: Elektroninės „Senjoro“ paslaugų užsakymo sistemos sukūrimas ir „Socialinis taksi“ mobilioji aplikacija. Šios priemonės prisidės prie patogesnio paslaugų užsakymo internetu: „Socialinis taksi“ mobilioji aplikacija klientams leis užsisakyti paslaugas, už jas atsiskaityti ir stebėti užsakymo vykdymą (kelionės informaciją bei automobilio buvimo vietą realiu laiku) naudojant išmanųjį įrenginį. Atnaujinus „Senjoro“ paslaugų užsakymo sistemą, paslaugos užsakymas taip pat bus vykdomas skaitmeninėje erdvėje. Potencialūs klientai, įvedę reikiamus duomenis, galės iškart užsisakyti paslaugą pagal pageidaujamą poreikį, o ją gavę atsiskaityti už paslaugą savo paskyroje „Senjoro“ sistemoje.
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Finansuojama kaip Europos sąjungos atsako į COVID-19 pandemiją priemonė.
Projektas „Žmogus-žmogui“
Viešoji įstaiga „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ įgyvendina projektą „Žmogus–žmogui“, kuris yra bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fondo paramos, teikiamos pagal pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.3.2-ESFA-K-415 „54+“.
Projekto tikslas – sukurti palankias sąlygas vyresnio darbingo amžiaus asmenims įsitraukti į savanorišką veiklą socialinėje srityje ir ilgiau išlikti aktyviems darbo rinkoje.
Projekto tikslinė grupė – vyresnio darbingo amžiaus asmenys (nuo 55 metų), gyvenantys Utenos, Zarasų, Molėtų, Ignalinos ir Anykščių raj. savivaldybėse.
Projekto įgyvendinimo metu dirbama su 145 tikslinės grupės dalyviais.
2020 m. liepos 28, 29 dienomis nuostabiame Zarasų rajono miestelyje Antalieptėje vyko projekto „Žmogus–žmogui” kultūrinio sąmoningumo ir raiškos mokymų renginiai, kurių metu dalyviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Antalieptės ir Salako miestelių istorijos paveldu, išbandyti save ir susipažinti su Ispanijos kulinariniu paveldu, atrasti naujų pomėgių bei pažinčių. Renginys truko visą dieną, o kitos dienos rytą tą pačią programą su entuziazmu pradėjo kita grupė.
Programą dalyviai pradėjo nuo diskusijos apie lietuvių tradicijas ir papročius – turėjo progą susipažinti su žolelėmis ir iš jų išsivirti arbatos, paragauti virtuvės šefės paruoštų subalansuotos mitybos užkandžių. Pasistiprinę dalyviai keliavo po Antalieptę, kur aplankė ne tik įdomiausius lankytinus objektus, tokius kaip Basųjų karmelitų vienuolynas, jo rūsiai, hidroelektrinė bei Senasis Antalieptės Vandens malūnas, tačiau ir pasivaikščiojo nuostabaus grožio Šavašos pažintiniu taku. Vaikščiodami po Antalieptės miškus dalyviai iš gido sužinojo daug naujos informacijos apie miško augalus, senąsias lietuvių apeigų tradicijas šalia Lūžų akmens su dubeniu. Išalkę po aktyvaus pasivaikščiojimo, dalyviai turėjo progą kartu su virtuvės šefe gaminti tradicinius ispaniškus patiekalus, o vėliau juos ragauti. Dalyviai ne tik išgirdo kulinarinių patarimų iš virtuvės šefės, tačiau pasidalino ir savo patirtimi, diskutavo apie geriausius maisto ruošimo būdus.
Antroje dienos dalyje dalyvių laukė ekskursija po Salako miestelį. Šis miestelis garsėja ne tik išskirtiniu gamtos grožiu, tačiau ir turtinga istorija bei kultūra. Projekto dalyviai turėjo galimybę aplankyti Salako Švč. Mergelės Marijos sopulingosios bažnyčią, senąsias žydų, totorių kapines, pilkapius, o Gražutės regioninio parko lankytojų centre daugiau sužinoti apie patį parką ir centre įsikūrusią Vidos Žilinskienės surinktą jūros eksponatų ekspoziciją. Dalyviams pasisekė, nes apie visą gyvenimą rinktus 4500 eksponatų jiems papasakojo pati 94-erių Vida!
Viso renginio metu nestigo šypsenų, įdomių samprotavimų, savirefleksijų bei įtraukiančių diskusijų, tad laikas praleistas kartu buvo išties kūrybingas, produktyvus ir prasmingas. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu bei įsitraukimu į renginio programą ir tikimės, jog kartu praleistas laikas dar ilgai jiems žadins teigiamus ir malonius prisiminimus.
Praėjusią savaitę turėjome dar vieną Nacionalinio socialinės integracijos instituto projekto „Žmogus-žmogui“ renginį Molėtuose bei Utenoje. Per dvi „Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos“ užsiėmimų dienas dalyviai išmoko net du naujus amatus – žvakių liejimo bei Makrame pynimo, taip pat aplankė du muziejus – Ežerų žvejybos ir Antano Truskausko medžioklės ekspozijos bei Utenos kraštotyros muziejų, išmoko tinkamai atsipalaiduoti jogos užsiėmimuose, kur taip pat įgavo daugiau žinių apie Rytų kultūrą, lavino savo skonį kavos edukacijoje ir netgi pažindinosi su naujausiomis technologijomis virtualioje edukacinėje erdvėje „Molėtai kitaip“.
Renginys nestokojo šypsenų, smalsių dalyvių klausimų, įdomių faktų, naujai užsimezgusių draugysčių bei tiesiog šilumos!
Projekto „Žmogus-žmogui“ metu siekiama įtraukti vyresnio, ikipensinio amžiaus žmones, į savanorišką veiklą ar padėti jiems sekmingai grįžti į darbo rinką. Organizuojami renginiai, kurių metu dalyviai gauna reikiamų žinių tam tikrose srityse bei lavina savo asmeninius įgūdžius.
2019 m. liepos 22–23 d. Utenoje vyko projekto „Žmogus–žmogui” organizuotas kultūrinio sąmoningumo bei raiškos renginys, kurio metu dalyviai turėjo progą iš arčiau susipažinti su Lietuvos ir užsienio šalių kultūra, kūrybiškai praleisti laiką, išbandyti save naujose veiklose ir atrasti naujų pomėgių bei pažinčių.
Abi dienas dalyviai pradėjo rytine mankšta, kurios metu jie ne tik aktyviai sportavo, bet ir darė relaksacijos pratimus, paremtus meditacijos bei jogos praktika. Ši mankšta pabudino ne tik dalyvių kūnus, bet ir sąmonę: prieš pačią mankštą dalyviai atliko savęs pažinimo užduotis, noriai dalindamiesi pastebėjimais bei netikėtais atradimais apie savo savybes ir charakterį. Mankšta ir originalūs savęs pažinimo pratimai įkvėpė jėgų bei pozityvaus nusiteikimo likusiai programos daliai. O programa išties buvo kupina įvairiausių veiklų, užsiėmimų bei diskusijų!
Pirmąją dieną dalyviai susipažino su kultūros sąvoka, diskutavo, ką galime vadinti kultūra, o ko ne, bei kokie yra Lietuvos kultūros skiriamieji bruožai. Šią diskusiją sekė du metodiniai žaidimai, paskatinę susimąstyti apie tai, koks mūsų vaidmuo, formuojant savo šalies kultūrą, kokie svarbūs kultūriniai, socialiniai ar istoriniai įvykiai paženklino mūsų gyvenimus, kodėl jie mums svarbūs.
Po pietų jaukioje A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos salėje vyko filmo peržiūra, kurią vainikavo jautri bei įdomi diskusija apie tai, kodėl kartais jaučiamės varžomi savo kultūros, kaip būti laisvesniems, ko galėtume pasimokyti iš kitų kultūrų.
Dienos pabaigoje dalyviai turėjo galimybę trumpam pamiršti savo kasdienius, gerai pažįstamus „aš” ir išbandyti save aktorių amplua teatro užsiėmimo metu. Utenos kamerinio teatro vadovas, kuris ir vedė šį teatro užsiėmimą, supažindino dalyvius su teatrinio gyvenimo užkulisiais, pasidalino sukauptomis žiniomis apie aktorystės meną, leido dalyviams patiems pajusti, ką reiškia būti aktoriais, skatindamas dalyvius išlipti iš komforto zonos ir įgauti naujų potyrių. Geriau įsijausti į užsiėmimą ir aktoriaus rolę padėjo tai, jog ši veikla vyko pačioje Utenos kamerinio teatro scenoje.
Dalyvė Aldona, norėdama apibūdinti užsiėmimo metu susikūrusią ypatingą atmosferą, vaizdžiai pasakė, jog jo metu išgirdo, „kaip grojo kūrybingumo mūza”, o dvi valandos, skirtos užsiėmimui, „kaip penkios minutės prabėgo”.
Antrąją dieną dalyvių laukė ekskursija į Utenos kraštotyros muziejų, kuriame jie susipažino su Utenos krašto kultūra bei istorija. Šios ekskursijos metu dalyviai turėjo unikalią galimybę vieni pirmųjų pamatyti naują Utenos miesto istorijos ekspoziciją su kompiuteriniu terminalu, kuri leido interaktyviai susipažinti su miesto istorija, jos įdomiais faktais bei įvykiais. Po ekskursijos dalyviai pritarė, jog muziejuje buvo galima praleisti nors ir visą dieną – liko dar tiek nuodugniai neapžiūrėtų eksponatų ir negirdėtų istorijų.
Dalyvė Laima, kuri šiame muziejuje lankėsi ne pirmą kartą, džiugiai stebėjosi tuo, kad vėl galėjo išmokti bei sužinoti kažką naujo. Po pietų dalyviai vėl sugūžėjo į A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos salę, kurioje programa tęsėsi: vyko diskusijos apie skirtingas užsienio šalių kultūras, kultūrinius stereotipus.
Antrąją dieną vainikavo protmūšis, kurio metu dalyviai turėjo galimybę praktiškai pritaikyti sukauptas kultūrines žinias.
Viso renginio metu nestigo šypsenų, įdomių samprotavimų, savirefleksijų bei įtraukiančių diskusijų, tad laikas praleistas kartu buvo išties kūrybingas, produktyvus ir prasmingas.
Džiaugiamės dalyvių aktyvumu bei įsitraukimu į renginio programą ir tikimės, jog šios dvi dienos dar ilgai jiems žadins teigiamus ir malonius prisiminimus.
Jau šį pirmadienį – 2019 m. liepos 22 d. – prasidės projekto „Žmogus–žmogui” organizuojamas dviejų dienų kultūrinis renginys Utenoje.
Šio renginio metu dalyviai turės progą ne tik iš arčiau susipažinti su Lietuvos bei Europos kultūra, bet ir kūrybiškai atsigręžti į save, aktyviai praleisti laiką ir netgi atrasti naujų pomėgių. Tarp įvairių diskusijų ir veiklų dalyvių laukia filmo peržiūra, mankšta su meditacija, ekskursija, teatro užsiėmimas bei protmūšis, tad laikas bus išties kūrybingas, produktyvus bei prasmingas!
Projektas „Žmogus-žmogui“
Viešoji įstaiga „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ įgyvendina projektą „Žmogus–žmogui“, kuris yra bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fondo paramos, teikiamos pagal pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.3.2-ESFA-K-415 „54+“.
Projekto tikslas – sukurti palankias sąlygas vyresnio darbingo amžiaus asmenims įsitraukti į savanorišką veiklą socialinėje srityje ir ilgiau išlikti aktyviems darbo rinkoje.
Projekto tikslinė grupė – vyresnio darbingo amžiaus asmenys (nuo 55 metų), gyvenantys Utenos, Zarasų, Molėtų, Ignalinos ir Anykščių raj. savivaldybėse.
Projekto įgyvendinimo metu dirbama su 145 tikslinės grupės dalyviais.
2020 m. liepos 28, 29 dienomis nuostabiame Zarasų rajono miestelyje Antalieptėje vyko projekto „Žmogus–žmogui” kultūrinio sąmoningumo ir raiškos mokymų renginiai, kurių metu dalyviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Antalieptės ir Salako miestelių istorijos paveldu, išbandyti save ir susipažinti su Ispanijos kulinariniu paveldu, atrasti naujų pomėgių bei pažinčių. Renginys truko visą dieną, o kitos dienos rytą tą pačią programą su entuziazmu pradėjo kita grupė.
Programą dalyviai pradėjo nuo diskusijos apie lietuvių tradicijas ir papročius – turėjo progą susipainti su žolelėmis ir iš jų išsivirti arbatos, paragauti virtuvės šefės paruoštų subalansuotos mitybos užkandžių. Pasistiprinę dalyviai keliavo po Antalieptę, kur aplankė ne tik įdomiausius lankytinus objektus, tokius kaip Basųjų karmelitų vienuolynas, jo rūsiai, hidroelektrinė bei Senasis Antalieptės Vandens malūnas, tačiau ir pasivaikščiojo nuostabaus grožio Šavašos pažintiniu taku. Vaikščiodami po Antalieptės miškus dalyviai iš gido sužinojo daug naujos informacijos apie miško augalus, senąsias lietuvių apeigų tradicijas šalia Lūžų akmens su dubeniu. Išalkę po aktyvaus pasivaikščiojimo, dalyviai turėjo progą kartu su virtuvės šefe gaminti tradicinius ispaniškus patiekalus, o vėliau juos ragauti. Dalyviai ne tik išgirdo kulinarinių patarimų iš virtuvės šefės, tačiau pasidalino ir savo patirtimi, diskutavo apie geriausius maisto ruošimo būdus.
Antroje dienos dalyje dalyvių laukė ekskursija po Salako miestelį. Šis miestelis garsėja ne tik išskirtiniu gamtos grožiu, tačiau ir turtinga istorija bei kultūra. Projekto dalyviai turėjo galimybę aplankyti Salako Švč. Mergelės Marijos sopulingosios bažnyčią, senąsias žydų, totorių kapines, pilkapius, o Gražutės regioninio parko lankytojų centre daugiau sužinoti apie patį parką ir centre įsikūrusią Vidos Žilinskienės surinktą jūros eksponatų ekspoziciją. Dalyviams pasisekė, nes apie visą gyvenimą rinktus 4500 eksponatų jiems papasakojo pati 94-erių Vida!
Viso renginio metu nestigo šypsenų, įdomių samprotavimų, savirefleksijų bei įtraukiančių diskusijų, tad laikas praleistas kartu buvo išties kūrybingas, produktyvus ir prasmingas. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu bei įsitraukimu į renginio programą ir tikimės, jog kartu praleistas laikas dar ilgai jiems žadins teigiamus ir malonius prisiminimus.
Praėjusią savaitę turėjome dar vieną Nacionalinio socialinės integracijos instituto projekto „Žmogus-žmogui“ renginį Molėtuose bei Utenoje. Per dvi „Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos“ užsiėmimų dienas dalyviai išmoko net du naujus amatus – žvakių liejimo bei Makrame pynimo, taip pat aplankė du muziejus – Ežerų žvejybos ir Antano Truskausko medžioklės ekspozijos bei Utenos kraštotyros muziejų, išmoko tinkamai atsipalaiduoti jogos užsiėmimuose, kur taip pat įgavo daugiau žinių apie Rytų kultūrą, lavino savo skonį kavos edukacijoje ir netgi pažindinosi su naujausiomis technologijomis virtualioje edukacinėje erdvėje „Molėtai kitaip“.
Renginys nestokojo šypsenų, smalsių dalyvių klausimų, įdomių faktų, naujai užsimezgusių draugysčių bei tiesiog šilumos!
Projekto „Žmogus-žmogui“ metu siekiama įtraukti vyresnio, ikipensinio amžiaus žmones, į savanorišką veiklą ar padėti jiems sekmingai grįžti į darbo rinką. Organizuojami renginiai, kurių metu dalyviai gauna reikiamų žinių tam tikrose srityse bei lavina savo asmeninius įgūdžius.
2019 m. liepos 22–23 d. Utenoje vyko projekto „Žmogus–žmogui” organizuotas kultūrinio sąmoningumo bei raiškos renginys, kurio metu dalyviai turėjo progą iš arčiau susipažinti su Lietuvos ir užsienio šalių kultūra, kūrybiškai praleisti laiką, išbandyti save naujose veiklose ir atrasti naujų pomėgių bei pažinčių.
Abi dienas dalyviai pradėjo rytine mankšta, kurios metu jie ne tik aktyviai sportavo, bet ir darė relaksacijos pratimus, paremtus meditacijos bei jogos praktika. Ši mankšta pabudino ne tik dalyvių kūnus, bet ir sąmonę: prieš pačią mankštą dalyviai atliko savęs pažinimo užduotis, noriai dalindamiesi pastebėjimais bei netikėtais atradimais apie savo savybes ir charakterį. Mankšta ir originalūs savęs pažinimo pratimai įkvėpė jėgų bei pozityvaus nusiteikimo likusiai programos daliai. O programa išties buvo kupina įvairiausių veiklų, užsiėmimų bei diskusijų!
Pirmąją dieną dalyviai susipažino su kultūros sąvoka, diskutavo, ką galime vadinti kultūra, o ko ne, bei kokie yra Lietuvos kultūros skiriamieji bruožai. Šią diskusiją sekė du metodiniai žaidimai, paskatinę susimąstyti apie tai, koks mūsų vaidmuo, formuojant savo šalies kultūrą, kokie svarbūs kultūriniai, socialiniai ar istoriniai įvykiai paženklino mūsų gyvenimus, kodėl jie mums svarbūs.
Po pietų jaukioje A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos salėje vyko filmo peržiūra, kurią vainikavo jautri bei įdomi diskusija apie tai, kodėl kartais jaučiamės varžomi savo kultūros, kaip būti laisvesniems, ko galėtume pasimokyti iš kitų kultūrų.
Dienos pabaigoje dalyviai turėjo galimybę trumpam pamiršti savo kasdienius, gerai pažįstamus „aš” ir išbandyti save aktorių amplua teatro užsiėmimo metu. Utenos kamerinio teatro vadovas, kuris ir vedė šį teatro užsiėmimą, supažindino dalyvius su teatrinio gyvenimo užkulisiais, pasidalino sukauptomis žiniomis apie aktorystės meną, leido dalyviams patiems pajusti, ką reiškia būti aktoriais, skatindamas dalyvius išlipti iš komforto zonos ir įgauti naujų potyrių. Geriau įsijausti į užsiėmimą ir aktoriaus rolę padėjo tai, jog ši veikla vyko pačioje Utenos kamerinio teatro scenoje.
Dalyvė Aldona, norėdama apibūdinti užsiėmimo metu susikūrusią ypatingą atmosferą, vaizdžiai pasakė, jog jo metu išgirdo, „kaip grojo kūrybingumo mūza”, o dvi valandos, skirtos užsiėmimui, „kaip penkios minutės prabėgo”.
Antrąją dieną dalyvių laukė ekskursija į Utenos kraštotyros muziejų, kuriame jie susipažino su Utenos krašto kultūra bei istorija. Šios ekskursijos metu dalyviai turėjo unikalią galimybę vieni pirmųjų pamatyti naują Utenos miesto istorijos ekspoziciją su kompiuteriniu terminalu, kuri leido interaktyviai susipažinti su miesto istorija, jos įdomiais faktais bei įvykiais. Po ekskursijos dalyviai pritarė, jog muziejuje buvo galima praleisti nors ir visą dieną – liko dar tiek nuodugniai neapžiūrėtų eksponatų ir negirdėtų istorijų.
Dalyvė Laima, kuri šiame muziejuje lankėsi ne pirmą kartą, džiugiai stebėjosi tuo, kad vėl galėjo išmokti bei sužinoti kažką naujo. Po pietų dalyviai vėl sugūžėjo į A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos salę, kurioje programa tęsėsi: vyko diskusijos apie skirtingas užsienio šalių kultūras, kultūrinius stereotipus.
Antrąją dieną vainikavo protmūšis, kurio metu dalyviai turėjo galimybę praktiškai pritaikyti sukauptas kultūrines žinias.
Viso renginio metu nestigo šypsenų, įdomių samprotavimų, savirefleksijų bei įtraukiančių diskusijų, tad laikas praleistas kartu buvo išties kūrybingas, produktyvus ir prasmingas.
Džiaugiamės dalyvių aktyvumu bei įsitraukimu į renginio programą ir tikimės, jog šios dvi dienos dar ilgai jiems žadins teigiamus ir malonius prisiminimus.
Jau šį pirmadienį – 2019 m. liepos 22 d. – prasidės projekto „Žmogus–žmogui” organizuojamas dviejų dienų kultūrinis renginys Utenoje.
Šio renginio metu dalyviai turės progą ne tik iš arčiau susipažinti su Lietuvos bei Europos kultūra, bet ir kūrybiškai atsigręžti į save, aktyviai praleisti laiką ir netgi atrasti naujų pomėgių. Tarp įvairių diskusijų ir veiklų dalyvių laukia filmo peržiūra, mankšta su meditacija, ekskursija, teatro užsiėmimas bei protmūšis, tad laikas bus išties kūrybingas, produktyvus bei prasmingas!