Spalio 1-ąją minima pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną švęsti ir senjorus pasveikinti šiemet kviečiame kitaip – prisijungiant prie „Senjorų patirčių mėnuo“ akcijos. Visą spalio mėnesį "Старший" kviečia Lietuvos visuomenę padovanoti arba senjorą pakviesti kartu išmėginti naują pramogą ar patirtį – taip įnešant į Lietuvos senjorų gyvenimą naujų spalvų. Juk esi jaunas tol, kol vis dar yra pirmų kartų!
Tikslas – padrąsinti senjorus
„Vyresnio amžiaus žmonės yra dažniau linkę užsidaryti namuose ir atsiriboti nuo visuomeninio gyvenimo. Mūsų individualios priežiūros specialistai pradėję lankyti senjorus, neretai susiduria su požiūriu „man nieko nereikia, aš nieko nenoriu“. Visgi, už šių žodžių gali slėptis natūralūs jausmai – sumažėjusi senjoro savivertė, nepasitikėjimas savimi ar baimė išmėginti ką nors naujo. Todėl pradėdami iniciatyvą „Senjorų patirčių mėnuo“ labai tikimės, kad naujos veiklos ne tik pradžiugins senjorus, bet ir paskatins juos ryžtis naujoms patirtims, atrasti džiuginančias, jaudinančias veiklas bei aktyviau įsitraukti į visuomeninį gyvenimą“, – sako „Senjoro“ vadovė Rugilė Bitautaitė.
Prie socialinės iniciatyvos „Senjorų patirčių mėnuo“ kviečiame prisidėti įmones, paslaugų tiekėjus ir visus žmones, norinčius padovanoti senjorams naujas patirtis ir įspūdžius. Pramogų spektras gali būti pats įvairiausias, nuo maisto degustacijų, fotosesijų ar jodinėjimo iki skrydžio oro balionu bei kitų patirčių. Pramogą dovanojantis žmogus taip pat gali pasirinkti galimybę, pakviesti senjorą dovanojamą pramogą išmėginti kartu. Taip senjorams kartu padovanojant ne mažiau svarbų dalyką – dėmesį ir bendravimą.
Jau dabar senjorams padovanota daugiau nei 100 pramogų
Šiuo metu senjorams yra padovanota jau daugiau nei 100 pramogų, kurias jie galės išbandyti spalį. Tačiau tikimės, kad per visą spalio mėnesį senjorams padovanotų pramogų ir veiklų skaičius stipriai išaugs.
„Šia akcija taip pat norime priminti, kad pozityvią senatvę senjorams galime kurti mes patys – visa visuomenė. Tad labai džiaugiamės sulaukę nemažo partnerių įsitraukimo dovanojant patirtis Lietuvos senjorams. Jau dabar senjorų laukia galimybės nemokamai išbandyti tokias naujas veiklas kaip fotosesija, apsilankymas baseine, miško maudynės, ekskursijos TV bokšte, boulingas, pasivažinėjimas kartingais, taip pat jie galės dalyvauti keramikos, tapybos pamokose, išmėginti taiklumą šaudykloje. Esame labai dėkingi visiems prisidėjusiems prie „Senjorų patirčių mėnesio“ bei laukiame daugiau bendraminčių, norinčių dovanoti senjorams naujus įspūdžius ir geras emocijas“, – sako R. Bitautaitė.
Iniciatyvoje gali nemokamai dalyvauti senjorai iš visos Lietuvos
„Senjorų patirčių mėnuo“ apims visą Lietuvą, todėl viliamės, kad naujas veiklas arba pramogas galės nemokamai išbandyti senjorai iš įvairiausių šalies miestų ir miestelių.
„Šią socialinę akciją, „Senjorų patirčių mėnesį“ organizuojame pirmą kartą, bet tikime, kad šis mėnuo primins žmonėms, koks svarbus ryšio kūrimas su senjorais. Galbūt ši iniciatyva paskatins kurti naujus prisiminimus su savo aplinkos senjorais ne tik spalį, bet ir kitais mėnesiais – ištisus metus“, – šypsosi R. Bitautaitė.
Kaip prisijungti prie „Senjorų patirčių mėnesio“ iniciatyvos?
Visi norintys prisijungti prie „Senjorų patirčių mėnesio“ akcijos ir padovanoti senjorui naują patirtį, kviečiami registruotis šioje formoje. Svarbu nurodyti, kuriame mieste, kokią pramogą dovanojate, bei pažymėti, jei norėsite patys senjorą nusivesti kartu ją išmėginti.
Senjorai, norintys nemokamai išmėginti naują patirtį, užsiregistruoti arba artimieji juos užregistruoti gali šioje anketoje arba paskambinę mums telefonu 8 646 11 048.
Prie akcijos prisijungė ir patirtis senjorams dovanoja:
Kartlandas, „Ekskomisarų biuro“ šaudykla, Lietuvos Radijo ir Televizijos centras, Klaipėdos jūrų muziejus, Girstučio ir Žalgirio arenos baseinai Kaune, laisvalaikio dovanų platforma „Noriu noriu noriu“, fotografijos studija „Luma“, fotografai Martynas Juras, Viktorija Gajauskaitė, vizažistė Jūratė Masiulienė, Go Forest miško maudynės, Hair Cocktail Bar, Biuriful ceramics, Praktinio šaudymo centras, Molainių žirgynas, Lietuvos trail akademija, tapybos studijos Jaunasis tapytojas, Moonart, Kvapų sode, Šiaulių kultūros centras, keramikos studija Spring and Fall, Virvyčio vingis, Porto boulingas, Mai Ram Yoga, Inga Diržininkienė Yoga-Pilates, Tastik, Marijampolės aeroklubas, Bulotų namai muziejus, Plaukimo Šeima, Kauno jogos studija, AP galerija, VšĮ Laimos žirgai, Asta ir Vitas Kaušauskai, Mankšta tavo veidui, Lietuvos nacionalinė filharmonija, HBH Žvėrinčius, Atostogų parkas, sporto ir laisvalaikio centras Neo Kaunas, šaudykla „Lugeris“, Švyturio arena, kavinė Cafe Montmartre, ekonomistė, politikė, publicistė, dėstytoja, mokytoja, ekonomikos vadovėlių, knygų autorė Aušra Maldeikienė, gidė Olga Čiuvirova, tekstilininkė, dailės mokytoja Sigita Emilė Bausienė, neuropsichologijos mokslų daktarė, knygos „Kaip veikia smegenys“ autorė Ramunė Dirvanskienė, Utenos kraštotyros muziejus, Utenos kamerinis teatras, Rokiškio krašto muziejus.